Biz kimiz?

Türkiye'deki 40 yıllık tecrübemiz ile temel hedefimiz, Türkiye'de doğal gaz ve elektrik tedariki ve ticaretinde öncü bir oyuncu olmak ve ENGIE Grubu’nun uzmanlığından yararlanarak müşterilerimize hizmet sunmaktır.

Bu kapsamda; ENGIE’nin Türkiye'deki İş Birimi “Global Enerji Yönetimi” 2016 yılının ilk yarısında Maslak, İstanbul'daki ENGIE Genel Merkezi’nde faaliyetlerine başladı.

ENGIE Global Enerji Yönetimi Türkiye ve Orta Doğu, Türkiye’de faaliyetlerini ENGIE Enerji Ticaret ve Pazarlama A.Ş. tüzel kişiliği altında yürütmekte olup, faaliyetleri Türkiye ve Orta Doğu bölgelerini kapsamaktadır.

Türkiye doğal gaz ve elektrik piyasası, günden güne liberalleşen bir piyasa olmasının yanı sıra, elektrik üretimi kapsamında yenilenebilir enerji kaynaklarının artan payıyla çeşitli fırsatlar sunmaktadır.
Türkiye'de faaliyet gösteren birçok önde gelen sanayi şirketi, 2035 yılına kadar karbon nötr olmayı hedeflemektedir. ENGIE Global Enerji Yönetimi Türkiye ve Orta Doğu da müşterilerine karbon önleme çabalarını gerçekleştirmeleri için destek vermektedir.

ENGIE Global Enerji Yönetimi Türkiye ve Orta Doğu, elektrik ve doğal gaz tedarik portföyünü her geçen gün büyütmekte ve her iki emtia ticaretinde de daha aktif hale gelerek Türk enerji piyasalarının gelişimine yardımcı olmaktadır.
ENGIE Global Enerji Yönetimi Türkiye ve Orta Doğu platformunun ürün portföyü, müşterilerine değişken fiyattan sabit fiyata kadar ürün çeşitliliği sağlayarak gelişmektedir.

 

Önemli Aktiviteler & Dönüm Noktaları

 • Elektrik ve doğal gaz tedariki için muhtelif endüstriyel son tüketicilerden oluşan geniş bir portföy, müşteriye özel olarak geliştirilen ürün ve hizmetle.
 • Piyasada aktif olarak gerçekleştirilen elektrik ve doğal gaz ticareti
 • PPA anlaşmaları dahil olmak üzere çeşitli yenilenebilir enerji üretim portföy yönetimi
 • Türkiye enerji piyasalarında aktif olarak yeşil enerji sertifikaları (I-REC'ler) tedariki
 • Deneyimli profesyonellerden oluşan 30 kişilik bir ekip

 

Uzmanlık Alanları

ENGIE Grup bünyesindeki ENGIE Global Enerji Yönetimi Türkiye ve Orta Doğu, Türkiye'de elektrik & doğalgaz tedariği ve ticareti faaliyetleri alanında 2016 yılından bu yana Elektrik ve Doğal Gaz piyasası tedarik lisansları ile faaliyet göstermektedir.

ENGIE Global Enerji Yönetimi Türkiye ve Orta Doğu’nun uzmanlık alanları esas olarak aşağıdakilerden oluşmaktadır:

 

Müşterilerimiz için Yarattığımız Faydalar:

 • Müşterilerimizle güçlü ortaklıklar kurma ve müşteriye özel çözümler geliştirme,
 • Esnekliğe sahip varlıkların yönetimi konusunda deneyim,
 • Türkiye'deki fiziksel doğal gaz ve elektrik piyasalarında derin birikim,
 • Müşterilerimize enerji değişimi süreçlerinde destek sağlamak için uzun vadeli tedarik ve risk yönetimi çözümleri oluşturma konusunda yetkinlik,
 • Müşterilerine dijital ticaret platformu sağlayan Türkiye'deki ilk enerji şirketi olma,
 • Müşterimizi sürdürülebilirlik konusundaki hedefleri için destekleme,
 • 24/7 ticaret yetkinliği.

 

ENGIE Global Enerji Yönetimi Türkiye ve Orta Doğu İletişim Bilgileri:

Türkiye ekibiyle iletişime geçin

E-POSTA GÖNDER

 

Ofis Adresi:

ENGIE Enerji Ticaret ve Pazarlama Anonim Şirketi
Maslak Mahallesi, Meydan Sokak, Veko Giz Plaza No:3 K:18, 34398 Sarıyer / İstanbul
+90 212 286 38 23

BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ                                                      KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI                    

 

EPDK’nin 26.09.2018 tarihli ve 47818 sayılı Tedarikçilere Gelen Şikayetlere İlişkin Bildirim hk konulu talebi gereği Şirketimizin bildirim yapma yükümlülüğü kapsamında geçen ay içerisinde elektrik müşterilerimiz tarafından tarafımıza iletilen herhangi bir bildirim bulunmadığını bilgilerinize sunarız.


İngilizce sayfaya erişin:

UK-US trade deal | Trade Justice Movement